Sot vranët dhe riga shiu

Të mërkurën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe në intervale të caktuara pritet të ketë reshje të izoluara shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 0 deri në 3 gradë, ndërsa ato maksimale prej 2 deri në 5 gradë Celsius, raporton MeteoKosova.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 13-30 km/h. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS