Sot vranët dhe riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se do të mbajë mot i vranët dhe riga të dobëta shiu.

IHK njofton se në mëngjes do të ketë kushte për mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS