Sot vranët dhe me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm.

IHK njofton se të premten sërish pritet të ketë ndryshime të vogla të motit, duke mundësuar kushte për riga shiu.

Vikendi parashihet të jetë kryesisht i qetë dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

Minimalet gjatë këtyre katër ditëve të ardhshme parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-21 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira, ndërsa indeksi UV do t’i ketë vlerat mesatare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS