Sot vranët dhe fjolla të dobëta bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet – 1 deri -3 gradë Celsius, ndërkaq maksimalet do të lëvizin ndërmjet 4 e 6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS