Sot në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”

Gjilan – Më 11 janar 2019, nis Manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, edicioni i 28-të, i organizuar nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë dëshmorëve të rënë në luftën për liri.

Më 11 janar 2019, nis Manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, edicioni i 28-të, i organizuar nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë dëshmorëve të rënë në luftën për liri.

Agjenda e aktiviteteve është si vijon:
11 janar 2019
Ora 10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te lapidarët e shtatoret në qytet,
Ora 10:30 – Vizitë në Kazermën e FSK-së në Gjilan,
Ora 11:00 – Vizitë në familjen e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës,
Ora 17:00 – Ndezja e flakadanit të “Flakës…”, para shtatores së heronjëve Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha.

Ju presim që të bashkëngjiteni në aktivitetin më të madh kulturor mbarëkombëtar shqiptarë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).