Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira.

Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej 15-37 km/h, njofton Klankosova.tv.

Fundamenti

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri në 11 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale nga 23 deri në 26 gardë Celsius.