RCCOLA

Sot mot me vranësira dhe reshje shiu

/ 1 minutë lexim

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat do të arrijnë deri në 12 gradë celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri në 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7 deri në 12 gradë Celsius.

Uji Dea

Do të fryjë erë kryesisht nga perëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-6m/s. /Telegrafi/