Sot mot i vranët e me reshje të pakta lokale shiu

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje të pakta lokale shiu, të pranishme që nga orët e para të 24-orëshit.

Era do të fryjë nga kuadrati i juglindjes, e cila në momente të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15 deri në 44 kilometra në orë.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 5 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 8 deri në 10.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS