RCCOLA

Sot mot i vranët dhe me shi

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe priten edhe reshje lokale shiu.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të luhaten nga 0 deri në 4 gradë celsius, ndërkaq maksimalet do të arrijnë deri në 12 gradë.

Mobi Casa

“Do të fryjë erë mesatare 3-8m/s”, thuhet në njoftim. /Zëri