Sot me borë, temperaturat deri në -3

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me fjolla bore.

Temperaturat minimale sot do të jetë – 3, ndërsa maksimalet e ditës do të lëvizin 1 deri në 3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS