Sot bien temperaturat, pritet edhe shi

Stuhia e fortë përmbyt kazinotë dhe hotelet në Las Vegas, rrugët shndërrohen në lumenj.

Sot bien temperaturat, pritet edhe shi

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira ku gjatë mëngjesit parashihen vende-vende edhe riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS