Soni Malaj rikthehet në “Kënga Magjike” me një super baladë

Soni Malaj po rikthehet në “Kënga Magjike”.

Këngëtarja e njohur shqiptare, Soni Malaj po vjen me një baladë të re.

Sipas Anabel kënga do të titullohet “Shije tradhëtie” dhe flet për një djalë që tradhëton e kërkon falje.Teksti është shkruar nga Ilir Berani, bashkëshorti i Gilit.

Orkestrimin e ka realizuar Shpëtim Saraçi dhe për herë të parë, në një festival shqiptar muzike, Saraçi bashkëpunon me të birin, Drin. Këngën Soni e mori dhe e masterizoi në Itali me Marco Borsatin.

Me këtë projekt muzikor pritet që ajo të paraqitet në “Kënga Magjike”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).