Solomon shpëton Gjilanin

Skuadra e Gjilanit ka arritur të shënoj fitore në minutën e fundit të ndeshjes, kundër Ferizajt me rezultatin 3:2. Mevlan Zeka i dha avantazhin vendësve në minutën e 24-t pas harkimit të Përparim Islamit.

Megjithatë, në minutën e 35-të, Ramush Ramadani i barazoi shifrat pas gjuajtjes së saktë nga afërsia.

Betim Haxhimusa i dha avantazhin vizitorëve në minutën e 49-të pasi shënoi me kokë nga afërsia. Fitoren Gjilani e siguroi prej minutës së 84-t.

Zëvendësuesi dhe transferimi i ri, Theophilus Solomon, realizoi për barazimin e shifrave, e më pas me kokë në minutën e tretë të kohës shtesë, vulosi çështjen e fituesit të takimit. Në xhiron e dytë, Gjilani e pret Malishevën.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS