Sokol Haliti po qëndron në Zvicër

Gjilan – Me ftesën e mërgimtarëve Vitias, kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti morri pjesë në tubimin e mërgimtarëve në Olten të Zvicrës.

Ky tubim u organizua për nder të 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës dhe ishte më masoviku deri më tani. Vlen të theksohet se Haliti ishte politikani i vetëm i ftuar në këtë solemnitet.

Ditëve në vijim ai do të ketë takime me autoritetet e atjeshme zvicerane.
Më vonë kryetari Haliti do të udhëtoj për Koblenz të Gjermanisë ku do të mbajë takime të tjera./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).