Sokol Cikalleshi vazhdon të shkëlqejë në Turqi

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Sokol Cikalleshi e ka shënuar golin e fitores për Akhisarsporin 4-3 përballë Istanbulsporin.

Kur ndeshja ishte drejt përfundimit me rezultatin e barabartë 3-3, ishte sulmuesi nga Kavaja që realizoi për ekipin e tij.

29-vjeçari shënoi në minutën e 92’, duke i dhënë një fitore shumë të rëndësishme ekipit të tij, që tashmë ngjitet në vendin e dytë me 25 pikë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).