UBT

Smoothie me spinaq

/ 1 minutë lexim

Ndryshe nga lëngjet, smoothie jeshil janë ushqime të plota, të pasura me fibra. Janë më të shijshme seç duken, pasi në shije dominojnë frutat, ndërsa jeshilliqet balancojnë ëmbëlsinë e saj.

Vitaminat dhe mineralet asimilohen më mirë nga trupi duke reduktuar tundimin për ëmbëlsira, fast food dhe duke ndihmuar dobësimin.

Uji Dea

Na pastrojnë trupin, duke eliminuar toksinat dhe ujërat e tepërta.

Më poshtë ju sjellim recetën për smoothie me spinaq.
1 filxhan spinaq
1/2 filxhan majdanoz
1/4 tranguj
1/2 karrotë
2 gjethe mente1
1/2 filxhan me ujë kokos
Të gjithë përbërësit i përzieni në mikser.