UBT

Smoothie me pjeshkë dhe mjedra

/ 1 minutë lexim
RCCOLA

Niseni mëngjesin me një smoothie freskuese dhe që ju mban me energji.

Përbërësit
1 filxhan mjedra
¾ filxhan pjeshkë të copëtuar të freskëta
¼ filxhan kos
⅓ filxhan qumësht

Uji Dea

1 lugë çaji mjaltë

Përgatitja:
Vendosni të gjithë përbërësit në blender dhe përzierje derisa te krijohet një masë e vetme e njëtrajtshme. Mund të shtoni pak qumësht sipas dëshirës në rast se përzierja për ju është shumë e trashë.