Uji Dea

Sky Sport: Amir Rrahmani dhe Kvara nuk largohen nga Napoli

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani duket se nuk do të largohet nga Napoli në fund të këtij sezoni.

Edhe pse mediat në Itali kanë filluar të raportojnë në lidhje me një largim të mundshëm të kapitenit kosovar nga “Diego Armando Maradona” në fund të këtij sezoni, shkruan Indeksonline

Megjithatë, sipas “Sky Sport” – Amir Rrahmani, Kvara, Mazzocchi, Anguissa, Olivera dhe Mario Rui pritet të qëndrojnë në Napoli edhe në sezonin e ardhshëm.

Uji Dea

30-vjeçari ka kontratë me kampionin aktual të Serie A deri në vitin 2027.

Vlera e lojtarit kosovar është 20 milionë euro, kurse gjatë këtij sezoni në Serie A ai ka zhvilluar 24 ndeshje dhe ka shënuar dy gola./Indeksonline/