Skuadrat evropiane pas Arijon Ibrahimovicit, në mesin e tyre edhe Milani

/ 1 minutë lexim

Zhvillimet emocionuese rrethojnë të ardhmen e talentit të Bayern Munichut, Arijon Ibrahimovic, me Milanin dhe Sporting Lisbonën që e konsiderojnë 18-vjeçarin si një objektiv të mundshëm të transferimit të verës.

Lojtari shqiptar me pasaportë gjermane ka tërhequr gjithashtu vëmendjen e Eintracht Frankfurt, duke e bërë atë një perspektivë të nxehtë në afatin e ardhshëm të transferimeve , sipas Florian Plettenberg.

Frosinone , ku Ibrahimovic është aktualisht në huazim, thuhet se është i prirur të sigurojë shërbimet e tij përgjithmonë duke aktivizuaropsionin e tyre për ta blerë.

Uji Dea

Skuadra e Serisë A është e gatshme të bëjë një lëvizje në javët e ardhshme, me një tarifë që është afërsisht 3.5 milionë euro .

Gjërat i komplikojnë paksa është se Bayerni ka një opsion riblerjeje, të vendosur në rreth 11 milionë euro, nëse ai do të transferohej në Frosinone.

I riu gjerman ka luajtur vetëm 10 ndeshje për ekipin italian deri më tani, duke regjistruar një gol dhe një asist deri më tani në pesë startimet e tij këtë sezon. Megjithatë, xhelazurët janë shumë të kënaqur me anësorin e majtë. /Telegrafi/