UBT

“Skifterat”: Gjilani familja e dytë e Gentjan Mezanit

/ 2 minuta lexim
RCCOLA

Tifogrupi Skifterat, kane bërë një reagim në lidhje me lajmet e fundit se trajneri aktual Gentjan Mezani është afër largimit dhe vendin e tij do ta zëvendëson trajneri Ardian Nuhiu.

Në reagimin e plot te tyre, thuhet:

REAGIM

Me shqetësim po ndjekim lansimin e informacioneve të pasakta nga gazetarë sportivë, të cilët në kurriz të klubit tonë të zemrës mundohen të paraqesin ekskluzivitetin e tyre!

UBT

Lajmi se treneri Mezani ka përfunduar rrugëtimin e tij me klubin tonë dhe se dikush tjetër është emëruar, nuk është asgjë tjetër përveç se një lajm me tendencë për të turbulluar atmosferën para ndeshjes së fundit kampionale dhe vendimtare për nga rëndësia e mbetjes në superligë!

Përkundër dëshirave tuaja dashakeqe, edhe kur të ikën një ditë, Mezani do të vazhdon të jetë pjesë e familjes tonë përherë, iu pëlqeu apo ajo ai do të mbetet ikonë e proceseve dhe rrugëtimeve më të vështira që bashkërisht i rrugëtuam! Gjilani dhe Skifterat janë dhe do të mbeten përherë familja dhe shtëpia e dytë për Mezanin!

Skifterat,

Gjilan 21 Maj, 2024