Skifterat do të “pushtojnë” Therandën të mërkurën

Gjilan – “Bardh e kuqët” e Gjilanit, stinorin pranveror pas përgatitjeve dimërore të mundimshme e hapin në ballafaqim për DigitAlb Kupën e Kosovës, e vlefshme për rrethin e pestë (Çerekfinale) në qytetin e Therandës, duke u ballafaquar me Ballkanin anëtar i Ligës së Parë të futbollit Kosovar.

Siç dihet skuadra e Ballkanit gjatë afatit kalimtar është përforcuar me futbollist mjaft cilësor dhe aspiratat e Ballkanit janë të dalin me rezultat pozitiv ndaj skuadrës së Gjilanit.

Ashtu si gjithmonë edhe kësaj radhe “Skifterat” do të jenë arma më e fuqishme e skuadrës së tyre të zemrës, të cilët në mënyrë të organizuar do të “pushtojnë” qytetin e Therandës.

“Skifterat” përpos fitores tjetër rezultat tjetër as që e njohin.
“Të mërkurën së paku gjerë më tani do të udhëtojnë tre autobusë dhe shumë vetura private. Për ne gara e Kupës së Kosovës është e një rëndësie të veçantë ndërsa skuadrën e zemrës do ta mbështesim me tërë kapacitetin tonë. Edhe pse skuadra jonë shihet si favorit ne do të luajmë lojën tonë ndërsa rrugëtimi ynë është finalja e Kupës së Kosovës”, ka bërë të ditur, Shkëlqim Limani sekretar organizativ i Skifterav./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).