S’ka minuta për Besar Halimin

​Broendby IF është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Danimarkës.

Besar Halimi ka qëndruar për 90 minuta në stol në fitoren e skuadrës së tij, Broendby IF prej 2-0 ndaj Vendsyssel FF, duke u kualifikuar kështu në gjysmëfinale të Kupës së Danimarkës, shkruan Gazeta Express.

Martin Retov bëri tri zëvendësime në pjesën e dytë, por nuk ishte i rezervuar asnjë vend për mesfushorin e Kombëtares së Kosovës.

24-vjeçari ka bërë 16 paraqitje në të gjitha garat, dhe ka shënuar 4 gola, duke dhuruar 2 asistime. Në total, ai ka luajtur vetëm 719 minuta për Broendby. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).