Situata në Veri e bën ambasadorin francez të reagojë në mesnatë: Koha për përmbajtje dhe përgjegjësi

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot ka reaguar në mesnatë lidhur me tensionimin e situatës në veri të vendit.

Guerot i ka ftuar të gjithë për përmbajtje dhe përgjegjësi, raporton Gazeta Express.

“Tani është koha që të gjithë të ushtrojnë përmbajtje dhe përgjegjësi”, ka shkruar ambasadori francez në Twitter.

Guerot ka shpërndarë gjithashtu deklaratën e lëshuar më herët të Përfaqësuesit të Lartë të Bashkimit Europian, Josep Borrell.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS