Sinani apel qytetarëve: Festoni të qetë

Kamenicë – Me dëshirën që viti që po lëmë pas, të përmbyllet si një vit i sukseseve për çdo familje të komunës sonë dhe me shpresën për një vit të ri, të mbarë e të suksesshëm, ju uroj dhe bëjë thirrje për festim të qetë të ndërrimit të moteve ka shkruar Begzad Sinani.

Festat ashtu siç do ngjarje tjetër, nuk mund t’i kalojmë pa kujtuar të gjithë ata që kontribuuan dhe dhanë jetën për lirinë që po e jetojmë tash dhe pa i përshëndetur edhe qytetarët tonë në diasporë, kontributi i të cilëve ka qenë dhe vazhdon të mbetet i madh, shpresojmë që viti që po vjen të sjell të mira e begati për të gjithë ne, le të jetë një vit i realizimit të synimeve tona në zhvillimin e komunës dhe shtetit të Urime Viti i Ri 2016 dhe gëzuar për shumë vite thuhet në urimin e Begzad Sinanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).