Si u ther me thikë gjilanasi?

Gjilan – Policia e Kosovës me 30 shtator, rreth orës 17:40 ka pranuar një informatë në rrugën “Isa Kastrati“ në Gjilan, kishte ndodhur një ngjarje konkretisht nga ana e të dyshuarit Shqiptar shtetas i Kosovës, ku me mjetë të mprehtë ishte goditur tani i dëmtuari, po ashtu shqiptar shtetas i Kosovës banues në Gjilan i cili për shkak të lëndimeve nga Gjilani u transferua për në QKUK- në Prishtinë.

Pas marrjes së këtij informacioni, Policia e Kosovës dhe nga krim teknika është bërë i vendit të ngjarjes. Në vazhdim të hetimeve në lidhje me këtë ngjarje janë ndërmarrë të gjitha veprimet e duhura hetimore, i dyshuari V.S. është arrestuar dhe pas intervistimit me shkrim në prezencë të avokatit mbrojtës të caktuar sipas detyrës zyrtare, është ndaluar për 48 orë në qendrën e ndalimit në Gjilan njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS