Si kaloi rikthimi i Behramit në Zvicër

Sezoni 2019-2020 ka nisur me disa rezultate interesante, derisa “Bluewin” ka zgjedhur më të mirët dhe më të dobëtit e kësaj jave.

Në mesin e pesë lojtarëve që bënë gabime, ishte edhe Valon Behrami, përcjell albinfo.ch.

Ai u rikthye bujshëm në Zvicër, si një nga transferet më të bujshme në Sion, por debutimi nuk ishte i mirë.

Behrami gaboi në golin e dytë të pësuar nga skuadra e tij, derisa Baseli në fund fitoi 4:1.

Edhe Taulant Seferi kishte një xhiro për të harruar. Ai mori karton të kuq në minutën e tij, në ndeshjen që skuadra e tij e humbi 2:1 nga Thuni.

Seferi u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 73-të, derisa më vonë te Xamaxi, edhe një tjetër futbollist u përjashtua.

Si kaloi rikthimi i Behramit në Zvicër

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).