Eko Higjiena

Si do të mbajë moti sot?

/ 1 minutë lexim
Mobi Casa

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në Kosovë do të mbajë kryesisht mot me diell.

Në orët e para pritet të ketë mjegullë në ultësira dhe në vende rrëzë maleve, ndërsa vranësira mund të ketë rreth relievit malor.

Mobi Casa

“Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht me diell. Në orët e para të ditës parashihet të ketë mjegull në ultësira dhe në vende rrëzë maleve. Vranësira të pakta mund të ketë për rreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.”