Hidromorava

Si do të mbajë moti sot në Kosovë, IHMK jep detaje

/ 1 minutë lexim

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu të përziera me borë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsiu, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizn ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

Fidanishtja

“Të dielën parashihet të mbajë mot kryessht i vranët dhe kohëpaskohe me reshje shiu të përziera me borë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsiu, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizn ndërmjet 2-4 gradë Celsius”, njofton IHMK.