S`i besoj vdekjes tënde

Poezi nga Avdush Canaj

S`i besoj vdekjes tënde,
Agim Deva,
ti vetëm shkove për pak
në planetin e luleve
t`i lexosh ëndrrat me petale,
vargjet t`i pikëlosh
me dritë yjesh
e rimat me muzikë kaltërsie.
Nëse ke kryer punë,
eja pashë Xhelën e papërkulur,
fëmijët t`i gëzojmë si miq
në një orë letrare.
Vdekjes tënde s`i besoj,
Agim Deva.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).