Shumë fshatra të Anamoravës do të mbesin pa energji elektrike

Gjilan – Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bresalci, Koretishta, Poneshi, Parallova, Vërbica e Zhegovcit, Kishna Polja, Sllakovci dhe Zhegovci. Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje preventive.

Më 02.11.2018 në TS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Hogoshti (Kodi: 62000004) prej orës 10:00 deri në ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Hogosht, Shipashnicë, Poliqkë dhe Gjyrishevc. Arsyeja e ndërprerjes: Ngritja e shtyllave të linjës 10 kV.

Më 02.11.2018 në TS 35/10 kV Rrafshina do të ndërprehet: Dalja 10 kV Stublla (Kodi: 61067001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Stublla, Vërbovci, Gërnçari, Podgorci, gurthyesi-MISINI, gurthyesi -BENTAKOSI i Ri, gurthyesi – MOGILLTE, fabrika – Ujësjellësi dhe Godeni.
Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje preventive.

Më 02.11.2018 në NS 110/10kV Gjilani 5 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Bresalci (Kodi: 63000010)prej orës 10:00 deri në ora 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bresalci, Koretishta, Poneshi, Parallova, Vërbica e Zhegovcit, Kishna Polja, Sllakovci dhe Zhegovci. Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje preventive.

Më 02.11.2018 në NS 110/10 kV Kamenica do të ndërprehet: Dalja 10 kV Ropotova (Kodi: 62000014) prej orës 10:00 deri në ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Ropotova e Vogël, Ropotova e Madhe, Panqeva dhe Petrovci, Bozheci, Miganoci dhe Busavata. Arsyeja e ndërprerjes: Mirëmbajtje preventive.

Më 03.11.2018 në NS 35/10 kV Gjilani 3 do të ndërprehet: Dalja 10 kV Industriali(Kodi: 60062004) prej orës 14:00 deri në ora 17:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Rr.Bujanovcit:TS-54-MB Gzimi,TS-55-Ahmeti,TS-56-MB-Agro-Hemerci,TS-64-TS-Privat-Xhevat Bunjaku,TS-101-Tafa Petroll-TS-102-Pro.Eng.Com.TS.104-Remi Petroll.-TS.105-Kosova.Comerc.{Xhelali}.TS.107-Evropa.TS-123.Mb.Progresi.TS-143-TS.Muja.1-Bunari.TS-145-TS-Alushi.TS-146-TS-Kroni. Arsyeja e ndërprerjes: Vendosja e shtyllës 10 kV./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).