Shukri Buja dënohet me dy vjet burg

Gjykata ka marrë vendim për Shukri Bujën, ish-kryetarin e Lipjanit, i akuzuar për “Keqpërdorim të detyrës zyrtare”.

Buja nga gjykata është dënuar me 2 vjet burgim, shkruan “Lajmi.net”.

I akuzuari tjetër në këtë rast, Alit Gashi, është dënuar me 6 muaj burgim, i cili mund të zëvendësohet me 2 mijë euro gjobë.

Bajram Rizani është dënuar me 6 muaj burg, Edmond Rexhepi 6 muaj burg, Hashim Vishesella me 5 muaj burg, teksa nga akuzat janë liruar Driton Avdiu, Fahri Retkoceri, Magbule Sadiku dhe Burim Kodra.

Shpallja e aktgjykimi është bërë nga gjyqtari Beqir Kalludra.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).