Shtyhet ndeshja Drita-Inter d’Escaldes për në ora 19:30

Ndeshja e paraparë e FC Dritës në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve është shtyrë për një orë e gjysmë.

Kjo ndeshje zhvillohet në Nion të Zvicrës ku “bardhekaltërtit” përballen me kampionin e Andorës, Inter d’Escaldes.

Arsyeja e shtyerjës së kësaj ndeshje është vonesa e plotësimit të dokumentacionit për COVID-19 nga organizatori i ndeshjës për të dy skuadrat.

Siç merret vesh futbollisti i Dritës, Fidan Gërbeshi, sot ka rezultuar pozitiv ndërsa është vetë izoluar mesfushori Bujar Shabani pasiqë ka pasur kontakt
me Gërbeshin./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).