Shtyhet ndeshja derbi Gjilani – Drita

Gjilan – Derbi më i madh në futbollin vendor në mes Gjilanit dhe Dritës, i paraparë që të zhvillohet nesër (e mërkure), është shtyer për ditën e enjte.

Ndeshja derbi mes Gjilani – Drita dhe ballafaqimet si Drenica – Llapi dhe Ballkani – Malisheva, nuk do te zhvillohen nesër, për shkak se ne vendin tonë do të jetë ditë zie, për nder të viktimave që humbën jetën tragjikisht në shtetin e Bullgarisë, ku shumica prej tyre ishin shqiptarë.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS