Shtetasja nga Serbia tenton të bëjë pagesë me kartëmonedhë të falsifikuar

Gjilan – Në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Gjilan ankuesja femër shqiptare, arkëtare në qendrën tregtare, ka raportuar se e dyshuara serbe shtetase e Serbisë kishte tentuar të bëjë një pagesë me një kartëmonedhë në vlerë 100 euro e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

Njësitë relevante të policisë për procedura tjera e kanë konfiskuar monedhën në fjalë. Për rastin është njoftuar prokurori lënda e të cilit do të hetohet në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).