Shtetasi nga Turqia e maltreton fizikisht dhe psiqikisht gruan nga Gjilani, prangoset i dyshuari

Gjilan – Viktima femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull me shtetësi të Turqisë – bashkëshorti i saj është duke e maltretuar fizikisht dhe psiqikisht si dhe e ka kanosur për vdekje.

Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari i lartcekur dhe pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS