Shqiptarja shpërblehet me çmimin Fotografia e vitit në “IFF of New York”

Fadil Berisha është njëri nga fotografët më të mirë që punon dhe jeton në SHBA, mirëpo pos tij, e suksesshme e që ka vjet që punon në Amerikë është edhe Liridona Gjokaj, e cila ka realizuar një numër të madh të imazheve të modeleve dhe artisteve.

Kjo ka bërë që Liridona për punën e mirë të shpërblehet edhe në një festival të njohur në Shtetet e Bashkuara, shkruan telegrafi.

“International Film Festival of New York” ka shpërblyer Liridonën me çmimin Fotografia e vitit 2019, të mbajtur në New York.

Liridonën do ta shohim edhe në projekte të tjera të modës dhe kinematografisë.

Shqiptarja shpërblehet me çmimin Fotografia e vitit në “IFF of New York”

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).