Shqiptarja përfaqëson shtetin e Nju-Jork në “Miss USA”

Dorina Papraniku, një vajzë e bukur dhe e talentuar, jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku dhe ndjek studimet e larta për Menaxhim Biznes në “City University” të Nju-Jorkut, transmeton albinfo.ch.

Ajo do të konkurrojë në “Miss New York USA”, kompeticion i cili përzgjedh fituesen që do të përfaqësojë shtetin e Nju-Jork në konkursin e madh të bukurisë, “Miss USA”.

Papraniku është modelja shqiptare e cila ka marrë në rrjete sociale edhe mbështetjen e këngëtares së mirënjohur shqiptare, Bebe Rexha. /Albinfo.ch

https://www.albinfo.ch/shqiptarja-perfaqeson-shtetin-e-nju-jork-ne-miss-usa/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS