Shqiprim Musliu zgjidhet kryetar i LPD-së, do veprojmë si na mësoi Jonuz Musliu

Lëvizja e Progresit Demokratik në kuvendin e sotëm zgjedhor ka zgjedhur për kryetar Shqiprim Musliu, djalin e ish-liderit të këtij subjekti politik në komunën e Bujanocit, Jonuz Musliu.

I sapozgjedhuri në krye të LPD-së, Shqiprim Musliu u shpreh se do të gjejë forcë dhe motiv që së bashkue me anëtarët tjerë të veprojë drejtë ashtu siç ka mësuar Jonuz Musliu, shkruan Titulli.com.

Jonuz Musliu ishte kryetar i Lëvizjes së Progresit Demokratik që nga themelimi ndërsa pas një beteje disa mujore me sëmundje vdiq më 18 Janar në spitalin e Edrenes në Turqi dhe kuvendi komunal i komunës së Bujanocit ka mbajtur seancë komemorative .

Pas vdekjes së tij LPD-në e ka përfaqësuar Adnan Salihu kryetar i tanishëm i kuvendit komunal të komunës së Bujanocit.

LPD është pjesë e koalicionit qeverisës në komunën e Bujanocit dhe pjesë përbërëse e Këshillit Kombëtar Shqiptar./Titulli.com/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).