Shqipëria premton 10 mijë euro për shkollën e Konçuli

Sot në ambientet e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Republikës së Kosovës, zhvilluam një takim me ministren e jashtme të Kosovës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla dhe ministrin e jashtëm të Shqipërisë z. Gent Cakaj ka shkruar Shqiprim Musliu.

Me këtë rast, ministri Gent Cakaj, rekomandoi Ambasadën e Shqipërisë në Kosovë që të ndajë një shumë prej 10 mijë eurosh për të ndihmuar në rinovimin e shkollës fillore “Sami Frashëri” në Konçul të Bujanocit.

Kjo, në vazhdimësinë e mbështetjes që Shqipëria dhe ministri Cakaj po i bëjnë Luginës së Preshevës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS