Shqipëria mposhtet në fund nga Spanja

Shqipëria nuk ka arritur të ruajë barazimin në minutat shtesë të ndeshjes, duke humbur 1:2 në miqësoren ndaj Spanjës.

Kuqezinjtë treguan paraqitje të mirë para një superfuqie si Spanja, shkruan Gazeta Express.

Pjesa e parë u mbyll ashtu edhe siç nisi, pa gola dhe me pak raste të mira shënimi.

Kurse, në të dytën u shënuan tre gola gjithsej.

Fillimisht, Ferran Torres shënoi pas një gabimi nga Berat Djimsiti në minutën e 75-të të ndeshjes.

10 minuta më vonë, nga një gabim i mbrojtjes spanjolle përfitoi Myrto Uzuni që barazoi shifrat.

Por, në minutat shtesë të ndeshjes, Dani Olmo ia siguroi fitoren vendasve. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS