Shqipëria e nis me humbje, Turqia merr tri pikë në ‘Loro Boriçi’

Shqipëria i ka nisur me humbje eliminatoret për në Kampionatin Evropian, duke u dorëzuar ndaj Turqisë me rezultat 2-0.

Edhe pse pjesa e parë ishte e mirë për kuqezinjtë, duke pasur disa raste, ata pësuan në mesin e kësaj pjesëloje.

Fillimisht ishte Bekim Balaj që kishte rast të mirë, por i vetëm me portieri, nuk e godet topin si duhet.

Pas tij edhe Balliu doli përballë portierit, pore dhe ky u ngatërrua.

Zhvillohej minuta e 21-të kur Berat Gjimishti pason te Taulant Xhaka i cili rrëzohet dhe nga aty përfiton Cenk Tosun që pason te Burak Yilmaz i cili me një goditje të fortë shënon për 1-0.

Shqipëria tentoi të përgjigjet me Myrto Uzunin, por pa sukses.

Pjesa e dytë nisi keq për Shqipërinë që e pësoi edhe golin e dytë në minutën e 55-të.

Hakan Celhanoglu gjuan fuqishëm dhe shënon për 2-0.

Panucci tentoi të reagojë me zëvendësimin e Balajt dhe Balliut, duke e futur në lojë Sadikun dhe Grezdën.

Xhaka dhe Memushaj gjuajtën bukur, por pa arritur ta gjejnë portën.

Deri në fund Shqipëria kishte edhe një rast të mirë me Abrashin por nuk arriti të godas mirë me kokë.

Shqipëria e nis me humbje në këto eliminatore, ndërsa Turqia me mençuri arriti t’i marr tri pikur e para. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).