Shqipëria barazon në miqësoren me Jordaninë

Kombëtarja e Shqipërisë assesi t’i kthehet fitoreve dhe paraqitjeve të mira. Ajo barazoi pa gola në miqësoren ndaj Jordanisë në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

Djelmoshat e Christian Panuccit ishin më të mirë, por nuk arritën të tregohen konkretë para portës kundërshtare.

Vlen të theksohet se në këtë takim trajneri italian i dha hapësirë lojtarëve të rinj.

Gjithsesi në fund rezultati i kësaj ndeshje nuk është aspak i mirë për motivin e skuadrës para ndeshjes kundër Izraelit në Ligën e Kombeve,

Duke përjashtuar këtë ndeshje, në pesë të tjerat Kombëtarja e shqiptarëve ka katër humbje dhe një fitore (atë ndaj Izraelit).

Ndërsa ajo e Jordanisë në pesë ndeshjet para kësaj me Shqipërinë kishte dy fitore, dy barazime dhe një humbje. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).