Shpërthen sulmuesi i Kosovës Demhasaj, i shënon dy super gola ndaj Baselit të Zhegrovës

Shkelqim Demhasaj e ka kthyer skuadrën e tij Luzren në lojë ndaj Baselit, në një ndeshje derbi të Superligës së Zvicrës, që po zhvillohet momentalisht në Basel.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës Demhasaj shënoi dy gola të shpejtë brenda katër minutave për ta kthyer skuadrën e tij në lojë, që po humb 3:2 nga Baseli i Edon Zhegrovës, raporton Gazeta Express.

Demhasaj shënoi nga afërsia në minutën e 51-të, para se ta shënonte një super solo gol në minutën e 55-të.

Luzernit i duhet fitorja për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim direkt në Ligën e Evropës. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).