‘Shpërthen’ Benjamin Kololli, kthehet në formën më të mirë, shënon dy gola kundër skuadrës gjermane

FC Zurich është duke e zhvilluar një ndeshje miqësore me skuadrën gjermane, Hallescher.

Kur kanë kaluar më shumë se një orë lojë, zviceranët janë në epërsi me rezultat 2:3, raporton Zëri.info.

Dy prej golave për FC Zurich i ka shënuar anësori nga Kosova, Benjamin Kololli.

Fillimisht, Kololli shënoi në minutën e gjashtë, e më pas edhe në minutën e 19-të.

Ndryshe, në këtë ndeshje për FC Zurich kanë startuar edhe Mirlind Kryeziu dhe Toni Domgjoni./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).