Shpërndarja e miellit në Kamenicë do të bëhet në përkujdesje të Policisë

Kamenicë – Shtabi Emergjent Komunal, ka biseduar me të gjitha marketet që bëjnë shitjen e miellit në territorin e Komunës së Kamenicës, në mënyrë që të evitohen mbledhjet dhe tollovitë e qytetarëve gjatë blerjes së miellit.

Gjatë furnizimit me miell, shumë qytetarë nuk e kanë respektuar distancën nga njëri tjetri të caktuar nga institucionet shëndetësore.

Andaj, që nga sot në Komunën e Kamenicës shpërndarja e miellit do të bëhet nën përkujdesjen e policisë.

Ekipa policore sot ishte në fshatin Koretin, ku u siguruan që i gjithë procesi i shpërndarjes së miellit është duke u bërë sipas masave mbrojtëse të përcaktuara nga Qeveria./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).