Shpërblehet Arta Dobroshi

Arta Dobroshi është shpërbluar me çmimin “Barbara Tipple Best Actress” në Festivalin Ndërkombëtarë të Filmit dhe Televizionit për Gra, për rolin e saj në filmin “Three Worlds”, një film francez me regji të Catherine Corsini, i cili film po ashtu ka marrë pjesë në seksionin e “Un Certain Regard” në Festivalin e Filmit në Cannes me 2012.

Fondacioni WIFTS, që e dha këtë çmim, ka për qëllim që fytyrat e reja të femrave artiste ti zbuloj dhe ti bëj ato sa më të njohura në arenën e industrisë argëtuese, sociale por edhe humanitare dhe këtë e bën nëpërmes formës së filmit dhe televizionit.

Ceremonia zyrtare e ndarjes së çmimeve do të mbahet në Los Angeles me 1 dhjetor (sot), në kinemanë e Quentin Tarantinos, “New Beverly Cinema”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS