Shpendi mbushi Komunën me militantë

Shpend Ahmeti si duket e ka thyer rekordin e gjithë kryetarëve të komunave të Kosovës për punësimin e militantëve partiakë.

Ahmeti, i cili para një viti ka marrë drejtimin e Komunës më të madhe në vend, i ka punësuar pa konkurs, por me kontratë mbi vepër 89 zyrtarë, shumica e të cilëve aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje”, shkruan Zëri.

Punësimin e këtyre zyrtarëve e konfirmojnë edhe drejtuesit e Komunës së Prishtinës, duke sqaruar se 30 veta janë angazhuar në Drejtorinë e Urbanizmit, 10 në Drejtorinë e Administratës, etj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).