“Shoqata e grave police”, shpërndajnë mjete mbrojtëse anti Covid

Gjilan – “Shoqata e grave Police” nga Drejtoria Rajonale e Policisë së Kosovës ka ndarë mjete mbrojtëse anti Covid të dhuruara nga Ambasada Amerikane. Këto ndihma i kanë shpërndarë në qytetin e Gjilanit.

Qytetarëve njëkohësisht i janë dhanë maska dhe sugjerime se Policia e Kosovës bashkë me institucionet tjera të shtetit kanë qëllim parësor mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve të vetë thuhet në njoftimin e Ismet Hashanit./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).