Shoqata 17 shkurti me dy ekskursione nëpër Kosovë nderon bashkëfshatarët e tyre

Gjilan – Fshati Dobërçan vazhdon të jetë shembull në rajon. Në 10 vjetorin e shoqatës së tyre 17shkurtich kanë organizuar dy ekskursione nëpër Kosovë.

Ekskursionet janë organizuar për të moshuarit mbi moshën 60 vjet dhe të moshuarat mbi moshën 55 vjet. Interesimi ishte shumë i madh. Shoqata 17shkurtich falënderon të gjithë që ndihmuan në realizimin e këtyre ekskursioneve. Shoqata 17shkurtich ka qendrën në Glattbrugg/ZH të Zvicrës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).