Shoku i skuadrës e mbron Aro Muricin pas gabimeve në debutim te Nottingham Forest

Futbollisti i Nottingham Forestit, Matty Cash, thotë se bashkëlojtari i tij Aro Muriç është ‘portier fantastik’ pavarësisht debutimit të dobët.

Muriç ishte fajtor te goli i parë i West Bromit në humbjen 2:1 të shtunën, para se të gabonte edhe te goli i dytë nga distanca.

Golashënuesi i Forest në këtë ndeshje, Cash nuk ka dyshim se portieri i Manchester Cityt do të ketë sukses të madh në “City Ground”.

është portier fantastic dhe të gjithë bëjnë gabime. Ai është lojtar i mrekullueshëm, i cili vjen nga një top-klub. Ai nuk do të ishte këtu nëse nuk do të ishte top-lojtar”, u shpreh fillimisht Cash.

“Muriç është një prurje e madhe për klubin dhe jam i bindur se ai do të bëj mirë, përfundimisht”, vlerësoi futbollisti i Forest.

“Humbja ishte zhgënjyese, por ne duhet të mësojmë nga gabimet e bëra”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).